Nejčastěji se ptáte:

Nejčtenější

  Co když po mně ověřovatel chce údaj, který mu nechci ukázat?

  Ve vaší aplikaci se vždy objeví identifikace ověřovatele a údaje, které požaduje. Pokud je mezi nimi údaj, který ověřovateli nechcete předat, tak přenos údajů zamítněte. Ověřovatel bude mít možnost vyžádat si vaše údaje znovu, ale bez toho údaje, který mu nechcete předat. Například při koupi zboží určeného výhradně dospělým osobám postačí předat ověřovateli pouze údaj o vašem věku. Není důvod, aby viděl vaše jméno či adresu.

  Můžu se i nadále prokazovat plastovou kartičkou občanky?

  Ano, stávající občanka je nadále platná a je možné se s ní prokazovat jako dosud.

  Jaké typy dokladů si můžu nahrát do eDokladů?

  V tuto chvíli je možné nahrát občanský průkaz. Nahrání dalších druhů dokladů bude možné v budoucnu.

  Jaké zařízení potřebuji, abych se mohl prokazovat pomocí eDokladů?

  Potřebujete mobilní telefon s operačním systémem Android (od verze 10) nebo iOS (od verze 15), vybavený funkcí Bluetooth a ideálně i biometrickým zabezpečením (otisk prstu, snímek obličeje).

  Kde můžu eDoklady použít?

  Nyní můžete eDoklady využívat při komunikaci s ústředními správními úřady, to jsou zejména ministerstva. Postupně se rozšíří i na další místa, vizte článek Přehled míst, kde lze eDoklady použít.

  Proč nejsou podporované starší verze OS Android?

  V případě zařízení využívajících OS Android u aplikace eDoklady podporujeme z důvodu současných technických a bezpečnostních standardů verzi 10 a vyšší (oproti původně uváděné verzi 11 a vyšší). U starších verzí bohužel nejsme schopni zajistit plošnou kompatibilitu zařízení jako v případě novějších verzí a poskytnout tak správné fungování aplikace a uživatelský komfort.

  Bude aplikace rozšířena o dark-mode?

  Přidání režimu dark-mode zvažujeme v rámci dalšího rozvoje eDokladů.

  Mohou eDoklady využívat i osoby mladší 18 let?

  Aplikaci eDoklady mohou po splnění základních podmínek pro registraci použít i osoby mladší 18 let. Musí mít identifikační prostředek Identity občana, platný český občanský průkaz a vlastní mobilní zařízení.

Změnit kategorii

Výběr kategorie otázek

Zavřít

Prokazování

Používání